Όλα γίνονται για να… μην σκοράρει ο Οριγκί; Απίθανο «στοπ», πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή! (vid)

Ακόμη μία τεράστια ευκαιρία για τον Ντιβόκ Οριγκί, ώστε να σκοράρει στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά το… 2022!

Πιο κοντά από ποτέ, φαίνεται πως έφτασε ο Ντιβόκ Οριγκί, ώστε να σκοράρει για πρώτη φορά στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, σε επίπεδο Premier League.

Έχει ξεκινήσει βασικός με τη Νότιγχαμ Φόρεστ, στο ντέρμπι παραμονής απέναντι στη Λούτον και στο  32ο λεπτό, σπατάλησε την ευκαιρία του αγώνα. Πήρε την μπάλα σε εξαιρετικό σημείο, πλάσαρε, πέρασε τον Καμίνσκι η προσπάθειά του, αλλά δίχως να το αντιληφθεί κανείς, εμφανίστηκε ο Μπέργκε.

Αυτός αποσόβησε το 1-0 και κάπως έτσι, ο Βέλγος επιθετικός θα πρέπει να κάνει λίγη υπομονή ακόμη, με φόντο το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, μετά τον Απρίλιο του 2022!

Παρόλα αυτά, 120 δευτερόλεπτα αργότερα, η Νότιγχαμ άνοιξε το σκορ, με τον Κρις Γουμτ να σκοράρει ξανά. Άψογο τελείωμα, σε ένα σπουδαίο «ντέρμπι» παραμονής, ανάμεσά τους!