Υπερηχητική Λίβερπουλ, τέσσερα γκολ στα πρώτα 15 λεπτά!

Αν και είχε τελειώσει την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο ματς, η Λίβερπουλ είναι ασταμάτητη απέναντι στη Σπάρτα Πράγας και πέτυχε τέσσερα γκολ στα πρώτα 15 λεπτά της ρεβάνς στο «Άνφιλντ» για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ!

Οι «κόκκινοι» μετά τα πέντε τέρματα στο παιχνίδι στην Τσεχία πριν από μια εβδομάδα συνεχίζουν το σόου τους για να περάσουν με στυλ στα προημιτελικά.

Από το 7ο έως το 14ο λεπτό του αγώνα στο λιμάνι οι παίκτες του Κλοπ σκόραραν τετράκις και ο κόσμος της ομάδας το διασκέδασε στον απόλυτο βαθμό!

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ στην επιστροφή του στην 11άδα μετά τη συμμετοχή με αλλαγή στην πρόσφατη αναμέτρηση με τη Μάντσεστερ Σίτι, είχε ένα γκολ και δυο ασίστ σε αυτό το απίθανο ξέσπασμα.

Στο 7' ο Νούνιες άνοιξε το σκορ, στο 8' ο Μπόμπι Κλαρκ πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την ανδρική ομάδα, ο «Φαραώ» με χαρακτηριστικό αριστερό πλασέ στο 10' και με ασίστ για τον Χάκπο στο 14', έγραψαν το 4-0!