Με το δώρο του Γκραμπάρα, ο Άλβαρες έγραψε ιστορία στο Τσάμπιονς Λιγκ!

Ασίστ στο 5ο λεπτό, τρομερά τυχερό γκολ στο 9' απέναντι στην Κοπεγχάγη και μοναδική επίδοση στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ για τον Χούλιαν Άλβαρες στη Μάντσεστερ Σίτι!

Ο Αργεντινός επιθετικός σκόραρε για 5η φορά φέτος στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, εκμεταλλευόμενος την παρουσία του στην 11άδα στη ρεβάνς με τους Δανούς για τους «16» του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο 5ο λεπτό έκανε την ασίστ στον Ακάντζι, στο 9' με μακρινό σουτ είδε τον Γκραμπάρα να χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του κι έτσι διαμόρφωσε προσωρινά το 2-0 για τους «πολίτες».

Ο Άλβαρες έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής στα χρονικά των νοκ-άουτ αγώνων του Τσάμπιονς Λιγκ που έχει ασίστ και γκολ πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο 10λεπτο!