Ένα μεγάλο απόγευμα του Ονάνα: Εκπληκτικό ημίχρονο, κράτησε το 1-0 της Γιουνάιτεντ με τη Σίτι! (vids)

Όποτε χρειάστηκε, ήταν εκεί. Διανύει ένα πολύ μεγάλο απόγευμα στο «Έτιχαντ» ο Αντρέ Ονάνα και διατηρεί το 1-0 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ημίχρονο. Μένει να δούμε αν αυτό θα κρατήσει 90 λεπτά…

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται τη δεδομένη χρονική στιγμή ο Αντρέ Ονάνα, ο οποίος αποτελεί έναν εκ των κορυφαίων της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην «συμπολίτισσα» Σίτι.

Μπορεί οι «πολίτες» να έχουν την κατοχή της μπάλας, όμως προς το παρόν, δεν έχουν απειλήσει πολλές φορές. Το έκαναν σε δύο περιπτώσεις και ο Καμερουνέζος ήταν εκεί που έπρεπε.

Αρχικά, σταμάτησε το τετ-α-τετ του Φιλ Φόντεν, στο 17ο λεπτό, έπειτα από υπέροχη μετάβαση της Σίτι από την άμυνα στην επίθεση.

Φτάσαμε στο 33ο λεπτό και πιθανώς, αυτή να ήταν δυσκολότερη ως επέμβαση. Είχε σώματα μπροστά του, ο Ρόδρι σούταρε, αλλά ο Ονάνα έδιωξε σε κόρνερ.

Και κάπως έτσι, η ομάδα του αντέχει και άπαντες αναμένουν τι μέλλει γενέσθαι στο δεύτερο ημίχρονο. Το 1-0 για την ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ παραμένει!