Χατ-τρικ, ασίστ και… 4-0: Αν υπάρχει «τέλειο» ημίχρονο, το έκαναν η Ρέξαμ και ο Πολ Μάλιν! (vids)

Εκπληκτική Ρέξαμ «διαλύει» την Άκρινγκτον, έχει σε απίθανη κατάσταση τον Πολ Μάλιν!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φαίνεται πως έχει επιχειρήσει η Ρέξαμ να επιστρέψει στις νίκες, στη League Two, μετά από τρεις αναμετρήσεις, με τους Ουαλούς να επικρατούν τη δεδομένη χρονική στιγμή απέναντι στην Άκρινγκτον με 4-0.

Δεν είχαν κερδίσει ποτέ την αντίπαλό τους εντός έδρας, σε δύο περιπτώσεις, μετρώντας ισάριθμες ήττες. Εν έτει 2024 όμως, είχε έρθει η στιγμή τους, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον σέντερ φορ τους, τον Πολ Μάλιν.

Αυτός άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, για να έρθει ο ίδιος παίκτης και να κάνει το 2-0 οκτώ λεπτά αργότερα.

Το χατ-τρικ του ολοκληρώθηκε με εκπληκτικό τρόπο, στο 35’, ενώ η εντυπωσιακή του εμφάνιση συνεχίστηκε μέχρι και το φινάλε του πρώτου μέρους. Κατέγραψε την ασίστ για το γκολ του Λι και το 4-0 και έφτασε τα 14 γκολ στην 4η κατηγορία φέτος και τις πέντε ασίστ. Εκπληκτικός!