Στα 18 του, σε ένα γεμάτο «Άνφιλντ»: Τι στιγμή για τον Κούμας της Λίβερπουλ! (vid)

Να είσαι 18 χρονών, να έχεις ανδρωθεί ποδοσφαιρικά με τη Λίβερπουλ και να συμβαίνει… αυτό, στην πρώτη του συμμετοχή με την ανδρική ομάδα. Υπέροχη στιγμή για τον Λούι Κούμας και τους «κόκκινους»!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Σαουθάμπτον η Λίβερπουλ, η οποία παίρνει προβάδισμα στο 44ο λεπτό.

Και ποιος είναι ο σκόρερ της; Ο 18άχρονος Κούμας, ο οποίος παίζει για πρώτη φορά βασικός με την φανέλα της. Έπιασε ένα υπέροχο σουτ, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον γκολκίπερ των «αγίων» και έκανε το 1-0!