Απολαυστικοί Χάαλαντ και Ντε Μπρόινε, κάνουν ό,τι θέλουν στην άμυνα της Λούτον (vids)

Η συνύπαρξή τους στο αρχικό σχήμα της Μάντσεστερ Σίτι σήμανε και ... συναγερμό στα μετόπισθεν της Λούτον, ωστόσο, ουδείς καταφέρνει να σταματήσει το δίδυμο των Ντε Μπρόινε και Χάαλαντ όταν αμφότεροι βρεθούν στις καλές τους. Και κάπως έτσι, ο Viking έφτασε σε χατ-τρικ απ' το πρώτο ημίχρονο!

Μέσα στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης στο Kenilworth Road, για τον 5ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, η Σίτι απέκτησε προβάδισμα δυο τερμάτων.

Κι αν το πρώτο στο 3' φάνηκε από από την κίνηση του Ντε Μπρόινε αριστερά και το γύρισμα στον Χάαλαντ, το δεύτερο ήταν απλό και συνάμα εντυπωσιακό.

Ο Νορβηγός έπαιξε με πλάτη, κατέβασε την μπάλα, την άφησε στον Βέλγο κι αυτός του ξαναπέταξε στον κενό χώρο για να φύγει ο Viking και να ξαναβρεί δίχτυα!

Στο 40' ολοκληρώθηκε το χατ-τρικ ενός ημιχρόνου από τον Χάαλαντ, ξανά από ασίστ του KdB και με τελείωμα πάνω από τον Κρουλ για το 3-0 των «πολιτών»!