Η στιγμή που έδωσε το Λιγκ Καπ στη Λίβερπουλ: Κόρνερ ο Τσιμίκας, γκολ που… δεν ακυρώνεται ο Φαν Ντάικ! (vid)

Κόρνερ ο Κώστας Τσιμίκας, κεφαλιά ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ και ένα γκολ που δεν μπορεί να ακυρωθεί. Η Λίβερπουλ κατακτά το Λιγκ Καπ και κερδίζει την Τσέλσι, δύο λεπτά πριν φτάσουμε στα πέναλτι!

Τεράστια στιγμή για τη Λίβερπουλ. Φοβερή επιτυχία. Τα κατάφερε με… μισή ομάδα. Κέρδισε την Τσέλσι, σκόραρε στο 118ο λεπτό της παράτασης και έκανε «κόκκινο» το Λιγκ Καπ της σεζόν 2024-25.

Πώς διαμορφώθηκε αυτό το 1-0; Με το δεύτερο γκολ του Φαν Ντάικ στο παιχνίδι, το οποίο δεν θα μπορούσε να ακυρωθεί αυτή την φορά. Ο Κώστας Τσιμίκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ολλανδός πετάχτηκε και κέρδισε τον Πέτροβιτς.

Παράνοια στο Wembley, ο πρώτος τίτλος της σεζόν ανήκει στον Γιούργκεν Κλοπ!