Μία εξαιρετική Άρσεναλ: Προβάδισμα δύο γκολ από το… 40’ απέναντι στην Μπέρνλι! (vids)

Πειστική η Άρσεναλ, εξαιρετική εμφάνιση και πάλι εκτός έδρας, προβάδισμα δύο γκολ απέναντι στην Μπέρνλι!

Ένα ακόμη εύκολο απόγευμα φαίνεται πως περνάει η Άρσεναλ, η οποία αντιμετωπίζει στο «Τερφ Μουρ» την Μπέρνλι και προηγείται με 2-0 από το 40ο λεπτό.

Ο Μαρτίν Έντεγκααρντ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, μόλις στο 4ο λεπτό, με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής.

Ο αρχηγός των Λονδρέζων ήταν εξαιρετικός, έφτιαχνε όλο το παιχνίδι τους και από τα δικά του πόδια ξεκίνησε και το 2-0. Αυτός βρήκε με υπέροχη κάθετη τον Τροσάρ, ο Βέλγος κέρδισε πέναλτι και ο Μπουκάγιο Σάκα το μετουσίωσε σε γκολ στο 40ο λεπτό.