Απόλυτη κυριαρχία της Άρσεναλ, φάση ανά 2,5 λεπτά, 4-0 ημίχρονο απέναντι στη Γουέστ Χαμ! (vids)

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για την Άρσεναλ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου. Προηγείται με 4-0 απέναντι στη Γουέστ Χαμ, κάνει φάση ανά 2,5 λεπτά, μετρά ισάριθμους διαφορετικούς σκόρερ!

Τρομερή εμφάνιση στα πρώτα 45 λεπτά για την Άρσεναλ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου.

Είχε μία τεράστια ευκαιρία με τον Λεάντρο Τροσάρ, σκόραρε με τον Γουίλιαμ Σαλιμπά και αισίως, έκανε και το 2-0, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μπουκάγιο Σάκα.

Αυτός κέρδισε το πέναλτι από τον Αλφόνσο Αρεολά και το μετουσίωσε σε γκολ, στέλνοντάς τον από την άλλη αγωνία.

Ανά 2,5 λεπτά περίπου, οι «κανονιέρηδες» δημιουργούν μία αξιόλογη στιγμή απέναντι στη Γουέστ Χαμ. Εντυπωσιακή η Άρσεναλ, έκανε και το 3-0 με τον Γκάμπριελ Μανγκαλάες, οδεύει στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη της!

Και προτού προλάβει να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος; Τέταρτο γκολ, αυτή τη φορά από τον Λεάντρο Τροσάρ, με υπέροχο πλασέ.