Και όμως, συνέβη: Η Ρέξαμ έχασε εντός έδρας, για πρώτη φορά μετά την… 1η αγωνιστική! (vid)

Τρομερή εμφάνιση και απρόβλεπτη επικράτηση της Μπράντφορντ, στο «Racecourse Ground» επί της Ρέξαμ με 1-0. Ο Κουκ έχασε πέναλτι και σκόραρε… επτά λεπτά μετά, οι Ουαλοί έχασαν στο «σπίτι» τους, για δεύτερη φορά φέτος στη League Two!

Ήθελε τη νίκη και λογιζόταν ως το απόλυτο φαβορί για να την κατακτήσει. Πολύ λογικό. Αντιμετώπιζε την Μπράντφορντ στο «σπίτι» της και ήθελε να πάρει και… εκδίκηση, για την ήττα που είχε βιώσει στη διαδικασία των πέναλτι, προ μηνών, για το Λιγκ Καπ.

Η Ρέξαμ βρισκόταν σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση. Ξεκίνησε την αγωνιστική στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα και προερχόταν από τέσσερις σερί επικρατήσεις στο «Racecourse Ground».

Και όμως, με κάποιον… απίθανο τρόπο, η Ρέξαμ ηττήθηκε. Σπουδαίο «διπλό» για την Μπράντφορντ, στο 90ο λεπτό, με τον Κουκ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, ενώ είχε αστοχήσει σε πέναλτι στο 83’!

Κάπως έτσι, με το τελικό 1-0, η Ρέξαμ ηττήθηκε για 4η φορά στην έδρα της σε όλες τις διοργανώσεις φέτος και για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα, μετά την… 1η αγωνιστική. Υποχώρησε στην 5η θέση, απέχει πάντως μόλις ένα τρίποντο από την 3η της βαθμολογίας, Κρου.