Παράπονα της Ίστλι για το πέναλτι στο 1-1 με την Γκέιτσχεντ: «Πέντε λεπτά ο χρόνος, στο 97’ το σφύριγμα!» (vid)

Δυσαρέσκεια επικρατεί στο «στρατόπεδο» της Ίστλι, για τη διαιτησία που έκανε την εμφάνισή της, απέναντι στη Γκέιτσχεντ, στην 28η ημέρα της National League!

«Χαμός» επικράτησε στην αναμέτρηση της National League ανάμεσα στην Ίστλι και την Γκέιτσχεντ, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται κοντά σε μία πολύ σπουδαία νίκη, αλλά να αισθάνονται αδικημένοι στο φινάλε.

Αναλυτικότερα, η Ίστλι προηγήθηκε από το 54ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Μπόλντεγουιν και στόχευε στην πρώτη της νίκη στην εν λόγω έδρα, μετά από μία εξαετία. Αν τα κατάφερνε, θα μείωνε τη διαφορά από την εξάδα στις δύο νίκες και όλα θα μπορούσαν να είναι ανοιχτά.

Διατηρούσε το υπέρ της προβάδισμα μέχρι τέλους και δόθηκαν πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Ωστόσο, στο 97ο λεπτό, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για τους γηπεδούχους, σε μαρκάρισμα του Μαγκουάιρ.

Ο Χάναντ ευστόχησε, η Γκείτσχεντ ισοφάρισε και η Ίστλι μοιάζει να έχει φοβερά παράπονα από τη διαιτησία, σε ένα παιχνίδι που ολοκληρώθηκε στο 99’!