Ο Νούνιες σκόραρε, η Λίβερπουλ προηγείται, αλλά όλοι είναι… έξαλλοι με το πέναλτι στον Ζότα! (vid)

Ο Ντάργουιν Νούνιες είναι ξανά εδώ, αλλά τα παράπονα της Λίβερπουλ για τη διαιτησία συνεχίζονται!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Βιτάλιτι» η Λίβερπουλ, η οποία πήρε προβάδισμα στο 49ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Ντάργουιν Νούνιες.

Ο Ουρουγουανός βρήκε και πάλι δίχτυα σε αυτό το γήπεδο και με υπέροχο πλασέ έκανε το 1-0 για την ομάδα του, έπειτα από υπέροχη πάσα με τη μία του Ντιόγο Ζότα.

Ωστόσο, η φάση που ξεσήκωσε έντονες διαμαρτυρίες, είναι αυτή στου 53ου λεπτού. Ο Ζότα φάνηκε να ανατράπηκε στην περιοχή, δεν δόθηκε κάτι, εξετάστηκε η φάση από τον VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.