Τρομερό φάουλ ο Αντρέ Γκόμες, η Έβερτον προηγείται, «έξαλλοι» οι φίλοι της! (vid)

Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Αντρέ Γκόμες, προηγείται η Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας! Παρόλα αυτά, οι φίλοι της είναι… έξαλλοι.

Δεν θα μπορούσε να ολοκληρώσει με καλύτερο τρόπο το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας η Έβερτον, η οποία παίρνει προβάδισμα στο 42ο λεπτό, με τον Αντρέ Γκόμες.

Ανέλαβε την εκτέλεση της στατικής φάσης και σκόραρε με υπέροχο φάουλ, για να σημειώσει το δεύτερο φετινό του γκολ και το τέταρτο συνολικά με τη φανέλα των «ζαχαρωτών».

Μένει να δούμε αν θα «σπάσει» και η σχετική παράδοση, καθώς σε καμία από τις τρεις προηγούμενες περιπτώσεις, κατάφερε η Έβερτον να κερδίσει σε 90άλεπτο!

Γιατί όμως, μετά από όλα αυτά, οι φίλοι της είναι έξαλλοι; Διότι όπως δηλώνουν στο Twitter, δεν μπορούν να βρουν σε βίντεο το γκολ. Δεν υπάρχουν διαθέσιμα stream που καλύπτουν το Έβερτον – Κρίσταλ Πάλας, και οι οπαδοί της… γκρινιάζουν που δεν μπορούν να θαυμάσουν το 1-0 του Γκόμες.