Τι «γκολάρα» βάζει ο Μπερνάρντο Σίλβα; «Μαγικό» τακουνάκι, έξαλλοι στη Νιούκαστλ για φάουλ! (vids)

Φωνές για φάουλ στον Άντονι Γκόρντον, αυτό δεν δόθηκε ποτέ, το παιχνίδι συνεχίστηκε και ένα λεπτό μετά, η Μάντσεστερ Σίτι προηγείται της Νιούκαστλ με ένα από τα ωραιότερα γκολ της σεζόν!

Μπορεί η Νιούκαστλ να ξεκίνησε πολύ δυναμικά απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», να πήρε προβάδισμα και να είδε γκολ να της ακυρώνεται, όμως 23 λεπτά μετά, στο 25’, βρίσκεται πίσω στο σκορ.

Ο Ντοκού κέρδισε την μπάλα από κόντρα, άνοιξε δεξιά στον Γουόκερ και ο τελευταίος σέντραρε χαμηλά στον Μπερνάρντο Σίλβα. Ο τρόπος που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Πορτογάλος είναι απλά… υπέροχος, χρησιμοποιώντας το τακουνάκι, με το δεξί του πόδι!

Πολλές φωνές ωστόσο από την πλευρά των γηπεδούχων, για φάουλ, αρκετά πριν το γκολ του Σίλβα, στον Γκόρντον από τον Ντίας. Δεν καταλογίστηκε κάτι, δεν παρενέβη ο VAR, 1-0 η Μάντσεστερ Σίτι!