Η Τσέλσι έχασε ματς στο οποίο ο Πάλμερ έπρεπε να πετύχει… τουλάχιστον χατ-τρικ! (vid)

Ενώ θα μπορούσε να έχει γίνει ανατροπή από το πρώτο ημίχρονο, ήρθε ήττα που κλόνισε την Τσέλσι. Ο Κόουλ Πάλμερ θα θυμάται το ματς στο Riverside για νΆ αποκτά κίνητρο βελτίωσης και… ολικής επαναφοράς στα γκολ.

Η Μίντλεσμπρο επικράτησε 1-0 των «μπλε» του Λονδίνου στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Λιγκ Καπ, με το σύνολο του Ποτσετίνο να έρχεται αντιμέτωπο με την έντονη δυσαρέσκεια των οπαδών, έπειτα από ακόμα μια μετριότατη εμφάνιση και αρνητικό αποτέλεσμα.

Ο Κόουλ Πάλμερ, βέβαια, στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να έχει κάνει μόνος του μεγάλη ανατροπή στο σκορ, αλλά οι ευκαιρίες τις οποίες βρήκε – και στις οποίες απλά βρέθηκε σε κατάσταση για γκολ – δεν έγιναν γκολ.

Και ο νεαρός θα μπορούσε εύκολα να έχει υποστεί σημαντικό πλήγμα στην αυτοπεποίθηση, αλλά ο Γκάλαχερ που τον σήκωσε από το έδαφος και οι υπόλοιποι «μπλε», θα επιχειρήσουν να τον οδηγήσουν στην ολική επαναφορά.