Τώρα και στο Κύπελλο Αγγλίας: Γκολ σε 13 διοργανώσεις έχει ο Τζάστιν Κλάιφερτ!

Ο Τζάστιν Κλάιφερτ είναι μόλις 24 ετών κι όμως έχει βρει δίχτυα σε πέντε διαφορετικές χώρες και συνολικά 13 διαφορετικές διοργανώσεις μετά και το γκολ με το οποίο ολοκλήρωσε την ανατροπή (3-2) για την Μπόρνμουθ κόντρα στην ΚΠΡ!

Ήταν ένα από τα ματς που κάπως... μύριζε έκπληξη. Το «Λόφτους Ρόουντ» το πίστεψε τρομερά βλέποντας τους Άρμστρονγκ και Ντάικς να γράφουν το 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, η ομάδα του Ιραόλα έκανε την επαναφορά στο δεύτερο μέρος.

Οι Ταβερνίερ, Μουρ και Κλάιφερτ οδήγησαν την Μπόρνμουθ στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, με τον Ολλανδό που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα στο 69ο λεπτό να βάζει ακόμα μια διοργάνωση στη λίστα με όλες αυτές στις οποίες έχει σκοράρει.

Και όλες μαζί είναι... 13! Κι εκείνος είναι μόλις 24 ετών!

Φυσικά έχει περάσει απ' όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης και αναλυτικά έχει βρει δίχτυα σε:

Αγγλία: Πρέμιερ Λιγκ, Κύπελλο Αγγλίας, Λιγκ Καπ

Γαλλία: Ligue1, Coupe de France

Ισπανία: LaLiga, Copa del Rey

Ιταλία: Serie A

Γερμανία: Bundesliga

Ολλανδία: Eredivisie, KNVB Beker

Ευρώπη: Τσάμπιονς Λιγκ, Γιουρόπα Λιγκ