«Τρελή» εξέλιξη και… πανζουρλισμός: Η Κάρντιφ αστόχησε σε δύο πέναλτι στα πρώτα 7’ και χάνει στο 40’ με… 3-0! (vids)

Απίθανα πράγματα στην αναμέτρηση της Κάρντιφ με τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, με τους φιλοξενούμενους να αστοχούν σε δύο πέναλτι στο πρώτο επτάλεπτο, χάρη στον γκολκίπερ, Ντόουσον. Μισή ώρα μετά, οι γηπεδούχοι προηγούνται με 3-0! Ακραίο…

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με την Κάρντιφ, με τους φιλοξενούμενους, δίχως τον Δημήτρη Γούτα και τον Μανώλη Σιώπη στην αποστολή, να μπαίνουν εξαιρετικά στο παιχνίδι.

Επιτέθηκαν μαζικά και κέρδισαν δύο πέναλτι στα πρώτα επτά λεπτά της αναμέτρησης. Την πρώτη εκτέλεση ανέλαβε ο Γουίντλ στο 4ο λεπτό, αλλά ο Ντόουσον απέκρουσε.

Ένα τρίλεπτο μετά, οι Ουαλοί βρήκαν και δεύτερη ευκαιρία, με τον Ρόμπινσον αυτή την φορά να παίρνει την ευθύνη. Αστόχησε και αυτός, ο Ντόουσον απέκρουσε ξανά και ακολούθησε… πανζουρλισμός στο γήπεδο.

Μισή ώρα μετά, στο 40ο λεπτό, το σκορ είναι… 3-0 υπέρ της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με την Κάρντιφ να καταρρέει!