Απίθανοι πανηγυρισμοί, η Νιούκαστλ σκοράρει στο «Στάδιο του Φωτός», 11 χρόνια μετά! (vid)

Προηγείται στο ντέρμπι η Νιούκαστλ, παίρνει προβάδισμα με αυτογκόλ απέναντι στη Σάντερλαντ και πανηγυρίζει στο εν λόγω γήπεδο, 11 χρόνια μετά. «Μοιραίος» ο Μπάλαρντ, απίθανοι πανηγυρισμοί από τον κόσμο των «καρακαξών»!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φαίνεται πως ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης απέναντι στη Σάντερλαντ η Νιούκαστλ, η οποία παίρνει προβάδισμα στο τοπικό ντέρμπι, στο 34ο λεπτό.

Ο Ζοέλιντον γύρισε παράλληλα την μπάλα και ο Μπάλαρντ της άλλαξε πορεία, παραβιάζοντας την εστία της ομάδας του, με το γκολ της Νιούκαστλ να πανηγυρίζεται έξαλλα από τον κόσμο της.

Πρόκειται άλλωστε, για το πρώτο που σημείωσαν σε αυτό το γήπεδο μετά από 11 χρόνια, όταν τον Οκτώβριο του 2013 είχαν ηττηθεί με 2-1, αλλά είχαν βρει δίχτυα με τον Ματιέ Ντεμπισί.