Λυτρωτής ο Πόρο και πρόκριση για την Τότεναμ! (vid)

Το άξιζε, το πέτυχε έστω και αργά και πήρε την πρόκριση! Η Τότεναμ επικράτησε 1-0 της Μπέρνλι και προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας χάρη σε γκολ του Πέδρο Πόρο στο 78ο λεπτό.

Τα «σπιρούνια» του Άγγελου Ποστέκογλου πήραν αυτό που κυνήγησαν με μεγάλη μανία κατά τη διάρκεια του ματς, υπερείχαν των «clarets» του Βινσέν Κομπανί και εξασφάλισαν το «εισιτήριο» για να βρίσκονται στην κλήρωση της Δευτέρας.

Αφού, βέβαια, γλίτωσαν μια εξαιρετική ευκαιρία της Μπέρνλι στο πρώτο μέρος με τον Αμντούνι να βγαίνει απέναντι από τον Βικάριο, αλλά να καθυστερεί τρομερά και τελικά να σουτάρει δυνατά και άστοχα, οι γηπεδούχοι στο Tottenham Hotspur Stadium έκαναν τα πάντα για να τελειώνει η υπόθεση πρόκριση από τα 90' του πρώτου ματς.

Με επιμονή και αρκετή ένταση στο δεύτερο ημίχρονο, το γκολ ήρθε από τον Πέδρο Πόρο στο 78ο λεπτό με απίθανο σουτ έχοντας βρει χώρο και χρόνο για να κάνει την τέλεια επαφή και κάπως έτσι έγραψε το τελικό 1-0.