«ΤΡΕΛΗ» εξέλιξη: Ο Τέρνερ σταματά τον Έρικσεν, σκοράρει 10 δευτερόλεπτα μετά η Νότιγχαμ! (vid)

Ο ορισμός της Premier League. Από το 1-2 στο… 2-1, μία επίθεση δρόμος, με τη Νότιγχαμ Φόρεστ να σώζεται από τον Ματ Τέρνερ και 10 δευτερόλεπτα μετά, να πανηγυρίζει!

Αυτή είναι η Premier League. Απίθανη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Νότιγχαμ Φόρεστ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν και πάλι προβάδισμα και να κάνουν το 2-1.

Στο 77ο λεπτό, ο Μάρκους Ράσφορντ είχε ισοφαρίσει και πέντε λεπτά μετά, οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν την δυνατότητα να κάνουν την ολική ανατροπή, σε σουτ του Κρίστιαν Έρικσεν. Ο Τέρνερ τον σταμάτησε όμως και οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα.

Δέκα δευτερόλεπτα μετά σκόραραν, με τον Ελάνγκα να δίνει στον Γκιμπς Γουάιτ και αυτόν να νικά τον Αντρέ Ονάνα για το 2-1 της ομάδας του!