Το τρομερό γκολ του Εστουπινιάν και η απίθανη «έκρηξη» στο Μπράιτον, στο 3-0 επί της Τότεναμ! (vid)

Τρομερή Μπράιτον, σπουδαία νίκη απέναντι στην Τότεναμ και highlight της αναμέτρησης το απίθανο γκολ του Εστουπινιάν, με το οποίοι οι «γλάροι» ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0! Δείτε τις αντιδράσεις του κόσμου, δυναμώστε την ένταση.

Εντυπωσιακή εμφάνιση από την Μπράιτον για 80 λεπτά, κυρίαρχη κόντρα στην Τότεναμ, «τεσσάρα» και 4-2 τελικό σκορ, σε παράσταση για έναν ρόλο στο «Άμεξ», με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Πέδρο. Μείωσε στο φινάλε η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, πλησίασε στο -1 από τη Γιουνάιτεντ το σύνολο του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι!

Ωστόσο, το highlight της συνάντησης, ήταν το εκπληκτικό γκολ του Εστουπινιάν, στο δεύτερο μέρος, λίγα λεπτά αφότου πάτησε ξανά στο γήπεδο, μετά τον τραυματισμό του. Σε μία φάση, ξεκάθαρα… δουλεμένη, η Μπράιτον του έδωσε την μπάλα μετά από κόρνερ, και εκείνος δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Βικάριο, προκαλώντας την απόλυτη «έκρηξη» στο «Άμεξ»!