Η Μπράιτον έχει «πατήσει» την Τότεναμ σε 25 λεπτά: Δύο γκολ, δύο «κλασσικές», ένα δοκάρι, ένα πέναλτι! (vids)

Απίστευτη Μπράιτον, τρομερή εμφάνιση και προβάδισμα με 2-0 απέναντι στην Τότεναμ, από το 23ο λεπτό. Κορυφαίος ο Ζοάο Πέδρο, γκολ και ασίστ ο Βραζιλιάνος για την υπέροχη ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι!

Κυριαρχική εμφάνιση της Μπράιτον απέναντι στην Τότεναμ, στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης στο «Άμεξ», με το σύνολο του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι να είναι εξαιρετικό και να προηγείται ήδη με 2-0.

Πατούσε καλύτερα από το ξεκίνημα, είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Ντάνι Γουέλμπεκ, συνέχιζε να απειλεί και τελικά, πήρε το προβάδισμα στο 11ο λεπτό.

Ο Χίνσελγουντ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, έπειτα από υπέροχη ενέργεια του Ζοάο Πέδρο και το πρώτο του γκολ μετά τον περσινό Δεκέμβριο, ήταν γεγονός.

Η Τότεναμ δεν συνήλθε ποτέ και στο 23ο λεπτό, ήρθε η απόλυτη τιμωρία. Ο Φαν Χέκε έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ο Γουέλμπεκ κέρδισε ξεκάθαρο πέναλτι σε τράβηγμα του Κουλουσέφσκι, και αυτό υποδείχθηκε μέσω του VAR.

Ο Ζοάο Πέδρο έκανε το 10/10 φέτος από τη «λευκή» βούλα και το 2-0 επετεύχθη με χαρακτηριστική ευκολία.