Ένα γήπεδο να φωνάζει «Νούνιες»: Τρομερό τελείωμα, ο Ουρουγουανός πανηγυρίζει μετά από 55 ημέρες! (vid)

Το πρώτο του γκολ μετά την 1η Νοεμβρίου πανηγύρισε επιτέλους ο Ντάργουιν Νούνιες, που άνοιξε με υπέροχο τρόπο το σκορ στο ματς με την Μπέρνλι, μόλις στο 5ο λεπτό!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά την αναμέτρηση απέναντι στην Μπέρνλι η Λίβερπουλ, η οποία προηγείται από το 5ο λεπτό με 1-0, χάρη στο πολύ όμορφο γκολ του Νούνιες.

Σε μία επίθεση που «έχτισε» ο ίδιος, έδωσε την μπάλα στον Χάκπο, σηκώθηκε από το έδαφος, έφτασε κοντά στην περιοχή και την ζήτησε πάλι. Ο Νούνιες «τροφοδοτήθηκε» και το 1-0 ήταν γεγονός, με υπέροχο σουτ στη δεξιά γωνία του Τράφορντ!