Τρομερό φινάλε ημιχρόνου στο Νιούκαστλ – Νότιγχαμ: Γκολ ο Γουντ, απίθανος Τέρνερ, παραλίγο… ανατροπή! (vids)

Εντυπωσιακό φινάλε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Νιούκαστλ με τη Νότιγχαμ Φόρεστ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν, τον Ίσακ να φτάνει μία «ανάσα» από το 2-1 και τον Ελάνγκα να χρειάζεται ένα καλύτερο σουτ για την απόλυτη ανατροπή. Δείτε τι συνέβη…

Και ενώ όλα έδειχναν πως η Νιούκαστλ θα οδηγούνταν στα αποδυτήρια του «Σεντ Τζέιμς Παρκ» με το υπέρ της 1-0 απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ, εξαιτίας του εύστοχου πέναλτι του Αλεξάντερ Ίσακ, όλα ανατράπηκαν στα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ένα τρίλεπτο εκκρεμούσε, προκειμένου να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, και μέσα σε 180 δευτερόλεπτα, όλα διαφοροποιήθηκαν.

Αρχικά, ο παλιός ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, Κρις Γουντ, ισοφάρισε σε κενή εστία για τους «κόκκινους», έπειτα από ασίστ – πάρε, βάλε, του Ελάνγκα, που τράβηκε δύο ποδοσφαιριστές πάνω του.

Ο Νεοζηλανδός δεν πανηγύρισε, όλα έδειχναν πως δεν θα έχουμε κάτι άλλο, αξιοσημείωτο, μέχρι και το φινάλε, αλλά… πέσαμε ξανά «έξω». Στο 48’ του πρώτου μέρους, ο Ίσακ έφτασε μία «ανάσα» από το δεύτερο προσωπικό του γκολ, αλλά ο Ματ Τέρνερ κράτησε με απίθανη επέμβαση το 1-1.

Και στην κόντρα – επίθεση, η Premier League λίγο έλειψε να μας δώσει και… ανατροπή. Ο Ελάγνκα ήρθε στο ένας εναντίον ενός με τον Νταν Μπερν, πρόλαβε να σουτάρει, αλλά η μπάλα έφτασε στα χέρια του Ντουμπράβκα. Εντυπωσιακό φινάλε, άπαντες αναμένουμε το δεύτερο ημίχρονο!