Ανεπανάληπτη κατάρρευση της Τότεναμ σε ματς που προηγείται!

Πέντε διαδοχικά παιχνίδια δίχως νίκη. Έχει χάσει 14 βαθμούς σε ματς που προηγήθηκε. Μόνο η Τότεναμ έχει κατορθώσει να μην πάρει όλους τους βαθμούς σε πέντε σερί αναμετρήσεις της Πρέμιερ, όπου το σκορ σε κάποιο σημείο έγραψε 1-0 υπέρ της!

Τα «σπιρούνια» το βράδυ της Πέμπτης γι’ ακόμα μια φορά έκαναν μια τεράστια τρύπα στο νερό. Αυτή τη φορά στη λονδρέζικη μάχη με τη Γουέστ Χαμ, αν και προηγήθηκαν από 11ο λεπτό κάνοντας πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, πάτησαν την μπανανόφλουδα.

Τα «σφυριά» γύρισαν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και κάπως έτσι η ομάδα του Ποστέκογλου έγραψε αρνητική ιστορία.

Ποτέ ξανά καμία άλλη ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ δεν έχει ηττηθεί σε πέντε διαδοχικά παιχνίδια κατά τα οποία προηγήθηκε 1-0 σε καθένα απ’ αυτά!

Με την τελευταία νίκη να τοποθετείται στα τέλη του Οκτώβρη και την Τότεναμ να είναι πρώτη μέχρι την 10η αγωνιστική, η κατάσταση δείχνει πως τα θεμέλια που έχουν μπει στην ομάδα, έχουν ταρακουνηθεί για τα καλά!