Όταν ο Γουίνκς σκοράρει στο πρωτάθλημα, το κάνει στο φινάλε και χαρίζει νίκες (vid)

Η Λέστερ έφυγε από το «Χόθορνς» με απίθανο τρόπο σκοράροντας με τον Γουίνκς στο 90' + 4' και όποτε ο Άγγλος βρίσκει δίχτυα σε ματς πρωταθλήματος, σημαίνει πως το φινάλε είναι δραματικό και πως σίγουρα η δική του ομάδα θα πανηγυρίσει νίκη!

Οι «αλεπούδες» είδαν τη Γουέστ Μπρομ να ισοφαρίζει προσωρινά στο 89ο λεπτό και να βγαίνει μπροστά για να ψάξει την ολοκλήρωση της ανατροπής, ωστόσο, η ομάδα του Μαρέσκα είπε την τελευταία λέξη!

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων βγήκε η αντεπίθεση στην οποία ο Γουίνκς σκόραρε και... τρελάθηκε!

Η Λέστερ έκανε το 2-1, διατήρησε το +1 στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ και γι' ακόμα μια φορά ο Άγγλος μέσος πέτυχε νικητήριο γκολ στα τελευταία λεπτά αναμέτρησης πρωταθλήματος.

Δεν το συνηθίζει, αλλά όταν έχει βρει δίχτυα σε επίπεδο Λίγκας από την έναρξη της σεζόν 2018-2019 και μετά, τα γκολ που υπογράφει, έχουν χαρίσει τρεις βαθμούς!

Από το 2-1 της Τότεναμ επί της Φούλαμ τον Ιανουάριο του 2019, έχοντας σκοράρει στο 90' + 3', μέχρι φέτος, όπου χρίστηκε σκόρερ στο 80ο λεπτό της νίκης (2-1) επί της ΚΠΡ και φυσικά το νέο του επίτευγμα ήρθε στην έδρα της Γουέστ Μπρομ.