Η απόλυτη δικαίωση: Λάθος του Σο, γκολ ο Γκόρντον, τρομερή… έκρηξη στο Νιούκαστλ! (vid)

Πίεζε, προσπαθούσε, κυριαρχούσε και δικαιώθηκε η Νιούκαστλ, η οποία προηγείται με 1-0 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο του Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η γηπεδούχος, η οποία προηγείται από το 55ο λεπτό, με 1-0.

Ο Λουκ Σο έκανε λάθος σε μεταβίβαση από την άμυνά των φιλοξενούμενων, οι γηπεδούχοι έκλεψαν και με δύο πάσες βρέθηκαν εντός περιοχής. Ένα καλό γύρισμα για τον Γκόρντον ήταν αρκετό και ο τελευταίος άνοιξε το σκορ, προκαλώντας «ξέσπασμα» στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».