Οι φίλοι της Νιούκαστλ «ξεσπούν» στο Twitter: «Δεν υπάρχει Γιουνάιτεντ στο γήπεδο, δεν ξέρω πώς είναι 0-0!» (vid)

Κακή εμφάνιση ως στιγμής από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», μένει το 0-0 όμως και οι φίλοι της Νιούκαστλ αναρωτιούνται πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό, μετά από… τέτοιο ημίχρονο!

Εξαιρετική εμφάνιση από τη Νιούκαστλ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά οι «κόκκινοι διάβολοι» έχουν καταφέρει να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους, με τον Αντρέ Ονάνα να είναι σταθερός και τον Χάρι Μαγκουάιρ εξαιρετικός, στα πρώτα 45 λεπτά.

Σε αυτό το διάστημα, οι «καρακάξες» έχουν δεχθεί μόλις μία τελική προσπάθεια εντός εστίας, στο 11ο λεπτό, και γενικώς έχουν κυριαρχήσει, με κορυφαία στιγμή τους φυσικά, την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κίραν Τρίπιερ, 10 λεπτά πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Ωστόσο, το 0-0 παραμένει και κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, οι φίλοι των γηπεδούχων αναρωτιούνται στο Twitter, με ποιον τρόπο το 0-0 είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.