Αδιανόητο: Η ΑΕΚ κάνει για 6η φορά πέναλτι, η Μπράιτον προηγείται στην Αθήνα με τον Πέδρο! (vid)

Απίστευτο και όμως αληθινό. Κόντρα στη ροή του ματς, η Μπράιτον κάνει το 1-0 στην OPAP Arena, εκμεταλλευόμενη το 6ο πέναλτι που κάνει η ΑΕΚ στο Europa League!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης με την ΑΕΚ η Μπράιτον, η οποία προηγείται από το 55ο λεπτό στην Αθήνα, χάρη σε πέναλτι – γκολ του Ζοάο Πέδρο.

Αυτός το κέρδισε από τον Σιμάνσκι, αυτός του μετουσίωσε σε γκολ και οι «γλάροι» έκαναν το 1-0, με την ελληνική ομάδα να κάνει πέναλτι στη διαδικασία των ομίλων για 6η φορά σε πέντε ματς!