Τι βλέπουμε στο Τότεναμ – Βίλα; Δύο γκολ, ένα μέτρησε, δοκάρι, τετ-α-τετ και αναγκαστική αλλαγή σε μισή ώρα! (vids)

Απίστευτο παιχνίδι στο Τότεναμ – Άστον Βίλα. Απίθανο μισάωρο, τα έχει όλα, γκολ εκατέροθεν, ένα να μετρά και τους γηπεδούχους να προηγούνται. Αν δεν έχετε ανοίξει τηλεόραση ήδη, κάντε το…

Έχετε καταλάβει τι έχουμε παρακολουθήσει στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης της Τότεναμ με την Άστον Βίλα; Είναι πραγματικά απίστευτο. Αμέτρητες κλασσικές ευκαιρίες, δοκάρι, γκολ, και άλλο γκολ, παρέμβαση του VAR και τελικά… 1-0.

Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή. Στο 3ο λεπτό, ο Ουντότζι βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Εμιλιάνο Μαρτίνες, αλλά πλάσαρε εκτός εστίας, ψηλά.

Ακολούθησε, 60 δευτερόλεπτα μετά, μία απίστευτη ευκαιρία με τον Ντέγιαν Κουλουσέφσκι, ο οποίος «άδειασε» με τρομερή προσποίηση τον Ντιέγκο Κάρλος, αλλά σημάδεψε το δοκάρι, με την μπάλα εν συνεχεία, να μην καταλήγει στα δίχτυα από τον Χέουνγκ Μιν Σον.

Στο 6ο λεπτό, ο Πάου Τόρες ήταν αμαρκάριστος εντός περιοχής, σε στατική φάση της Άστον Βίλα, αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα έξω από το δεξί, κάθετο δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει, Βικάριο.

Στο 18ο λεπτό, έλαβε χώρα η μεγαλύτερη στιγμή του ματς, η οποία εν τέλει, δεν μέτρησε. Ο Κουλουσέφσκι ήταν μόνος του και είχε όλο το γήπεδο από τα δεξιά, αυτός γύρισε την μπάλα στον Σον και ο τελευταίος αστόχησε προ κενής εστίας, σε μία φάση, που αν κατέληγε σε γκολ, θα εξεταζόταν εξονυχιστικά.

Το πολυπόθητο γκολ για την Τότεναμ ήρθε τελικά στο 22ο λεπτό, με τον ΛοΣέλσο να ανοίγει το σκορ.

Τρία λεπτά μετά, ο Όλι Γουότκινς ισοφάρισε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε, 120 δευτερόλεπτα αργότερα, μετά από μεγάλη εξέταση της φάσης από τον VAR.

Και μέσα σε όλα αυτά, ο Μπεντανκούρ αντικαταστάθηκε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με τον Χόιμπιεργκ να τον αντικαθιστά. Τι βλέπουμε…