Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ: Δείτε τι κάνει ο Πούκι στα 33 του! (vid)

Τρομερός Τίμο Πούκι, εξαιρετικός με τη φανέλα της Φινλανδίας, κατέγραψε γκολ και ασίστ απέναντι στη Βόρεια Ιρλανδία, παρότι μπήκε στο ματς στο 60’!

Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ και η αλήθεια είναι πως όσα χρόνια και αν περάσουν, ο Τίμο Πούκι θα θεωρείται ένας από τους καλύτερους που φόρεσε τη φανέλα της Φινλανδίας στον 21ο αιώνα και ο κορυφαίος φορ της Νόριτς, τα 20 τελευταία χρόνια.

Ο Φινλανδός δεν ξεκίνησε βασικός κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία, αλλά πέρασε ως αλλαγή με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και διακρίθηκε.

Δέκα λεπτά πριν από το τέλος, με απίθανη κίνηση «άδειασε» δύο αντιπάλους και έκανε το 3-0, για να φτάσουμε στο τελευταίο λεπτό, να καταγράψει ασίστ και να χριστεί σκόρερ ο Λουντ. Μεγάλος Τίμο Πούκι!