Τέσσερα ακυρωθέντα γκολ, οριακά οφσάιντ, πέναλτι και κόκκινη με VAR: Όλα τα 'χει το ντέρμπι Τότεναμ - Τσέλσι!

Τα πάντα έχει το ντέρμπι του Λονδίνου ανάμεσα σε Τότεναμ και Τσέλσι στο πρώτο του ημίωρο, με τον VAR να έχει πάρα πολλή δουλειά, ν' ακυρώνει τρία γκολ και να υποδεικνύει πέναλτι σε βάρος του Ρομέρο που μάλιστα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα!

Τα «σπιρούνια» του Ποστέκογλου προηγήθηκαν με τον Κουλουσέφσκι που είχε την τύχη να κοντράρει το σουτ στον Κόλγουιλ και να γράψει το 1-0 στο 6ο λεπτό, αλλά μετά έγινε... το σώσε!

Στο 13ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Σον για οριακό οφσάιντ.

Στο 21ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Στέρλινγκ για χέρι που έκανε στην κόντρα με τον Πέδρο Πόρο.

Στο 27' ο Καϊσέδο σκόραρε, το γκολ δεν μέτρησε για απίστευτα οριακό οφσάιντ του Τζάκσον που κρίθηκε ότι επηρέαζε τη φάση, όμως, υπήρχε και πέναλτι του Ρομέρο στον Έντσο και μάλιστα, η Τότεναμ έμεινε με παίκτη λιγότερο αφού ο ρέφερι έχοντας δει και το βίντεο έβγαλε απευθείας την κόκκινη κάρτα!

Ο Πάλμερ ισοφάρισε από την άσπρη βούλα για το 1-1 και αμέσως μετά η Τσέλσι προηγήθηκε, αλλά πάλι υπήρχε οφσάιντ στον Στέρλινγκ προτού εκείνος ετοιμάσει το γκολ στον Τζάκσον!