Ο Χάαλαντ δεν είχε καν ακουμπήσει την μπάλα, προτού ο Μπαλεμπά κάνει… αυτό το λάθος! (vid)

Μπορεί η Μπράιτον να βρισκόταν πίσω στο σκορ από τη Μάντσεστερ Σίτι από νωρίς, όμως για 15 λεπτά, είχε καταφέρει να μην δώσει κάποιο δικαίωμα στον Έρλινγκ Χάαλαντ. Απλώς, ο Νορβηγός χρειάζεται πάντα μία στιγμή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο εξελίσσεται η αναμέτρηση του «Έτιχαντ» για την Μπράιτον, η οποία βρίσκεται από το 17ο κιόλας λεπτό, πίσω στο σκορ με 2-0 και πολύ δύσκολα θα αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς από την έδρα της Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Άλβαρες έκανε το 1-0 στο 6ο λεπτό, η Μπράιτον ισορρόπησε την κατάσταση, αλλά ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν είχε ακουμπήσει καν την μπάλα. Και σε αυτές τις περιπτώσεις, είναι γνωστό πως δεν χρειάζεται πολλές ευκαιρίες.

Μία επαφή, γκολ, έπειτα από το λάθος του Κάρλος Μπαλεμπά και το 2-0 για τους «πολίτες» είναι γεγονός!