Με... σασπένς και Χολιγουντιανό φινάλε, τεράστια νίκη για την Ρέξαμ επί της Σάλφορντ με γκολ στο 88' και το 89'! (vids)

Πανζουρλισμό προκάλεσε η Ρέξαμ στον κόσμο της με την επική ανατροπή απέναντι στην Σάλφορντ της Τάξης του '92, σκοράροντας στο 88ο και το 89ο λεπτό για να διαμορφώσει μέσα σε ντελίριο το τελικό 3-2!

Η Ρέξαμ των Ρέινολντς και ΜακΈλενι είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 από το 36ο λεπτό και έπρεπε να κάνει υπεράνθρωπη προσπάθεια για να επιστρέψει στο ματς και να πάρει κάτι.

Κι όχι απλά κατάφερε να πάρει κάτι, αλλά εξασφάλισε όλους τους βαθμούς, με το φινάλε να είναι δραματικό, αλλά να... εκτοξεύει στα ουράνια τους οπαδούς της!

Ο Λι στο 39' είχε καταφέρει να μειώσει σχετικά σύντομα για να επιτρέψει στον σύλλογο του... Χόλιγουντ να διεκδικήσει το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος.

Εκεί, οι Φλέτσερ και Ντέιβις άφησαν όλο το καλό για το τέλος, όπου σκοράροντας με διαφορά ελαχίστων δευτερολέπτων στο 88' και το 89' διαμόρφωσαν το τελικό 3-2!