Πρώτη ασίστ για τη Βεατρίκη Σαρρή στη σεζόν, στην κορυφή με «τριάρα» η Μπράιτον στο Λιγκ Καπ!

Υπερήφανη συνεχίζει να κάνει την Ελλάδα η Βεατρίκη Σαρρή, η οποία κατέγραψε την πρώτη της ασίστ στη φετινή σεζόν, στο νικηφόρο 3-0 της Μπράιτον επί της Μπέρμιγχαμ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έχει ξεκινήσει την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο η γυναικεία ομάδα της Μπράιτον, με την Βεατρίκη Σαρρή να συμμετέχει ενεργά στη δεύτερη φετινή νίκη των «γλάρων» σε τρία ματς, σε όλες τις διοργανώσεις.

Η Ελληνίδα αγωνίστηκε 90 λεπτά στη νίκη με 3-0 της ομάδας της απέναντι στη Μπέρμιγχαμ, για την 1η αγωνιστική του Λιγκ Καπ, και παρότι δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την καλή ευκαιρία που της παρουσιάστηκε στο 65ο λεπτό, κατέγραψε την «παρθενική» της ασίστ στη σεζόν!

«Έφτιαξε» το 3-0 για το γκολ της Τέρλαντ στο 89’, απέναντι στην πρώην ομάδα της, και κάπως έτσι, η Μπράιτον βρίσκεται στην κορυφή του 5ου ομίλου του θεσμού!