Μήπως χρειάζεται VAR η League One; Αδιανόητο πέναλτι σε βάρος της Γουίγκαν, 19 λεπτά καθυστερήσεις! (vid)

Εφεύρεση πέναλτι στην 3η τη τάξει κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, σε βάρος της Γουίγκαν, στην αναμέτρηση με τη Στίβενεϊτζ.

Τρομερά παράπονα της Γουίγκαν για τον τρόπο με τον οποίο βρίσκεται πίσω στο σκορ απέναντι στη Στίβενεϊτζ, με ένα πέναλτι που πραγματικά ουδείς κατάλαβε για ποιον λόγο καταλογίστηκε.

Ο Σεσενιόν βρήκε ξεκάθαρα την μπάλα στην προσπάθειά του να σταματήσει σουτ των γηπεδούχων, ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη, καταλόγισε το σημείο του πέναλτι και άπαντες έγιναν έξαλλοι.

Εν τέλει, οι διαμαρτυρίες σταμάτησαν μετά από πέντε λεπτά, με το 1-0 να γίνεται στο 9ο λεπτό, καθώς ο Πρίσλεϊ ευστόχησε στην εκτέλεση.

Μετά από 19 λεπτά καθυστερήσεων ολοκληρώθηκε μάλιστα το πρώτο μέρος, καθώς ο Γουίλντιν αποχώρησε με φορείο, μετά από σύγκρουση με παίκτη των «latics» στο κεφάλι.