Η κόκκινη κάρτα που ζητά η Γιουνάιτεντ και πέρασε στα… ψιλά! (pic)

Ναι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε από την Κρίσταλ Πάλας και δεν μπορούμε να συζητάμε με το «τι θα γινόταν αν». Ας μην ξεχνάμε όμως και μία στιγμή στο 0-0, που ίσως να της κόστισε και το… τρίποντο.

Μπορεί να μην έχει συζητηθεί το ίδιο με τα διαιτητικά λάθη στο ματς της Λίβερπουλ με την Τότεναμ, όμως υπάρχει μία στιγμή που ενδεχομένως να άλλαζε ολόκληρη την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Κρίσταλ Πάλας.

Ο λόγος για ένα μαρκάρισμα του 12ου λεπτού, του Γκεχί πάνω στον Χόιλουντ, με τον πρώτο να χτυπά στα πλευρά τον δεύτερο, αλλά τον VAR να μην παρεμβαίνει και τον παίκτη των «αετών» να μην βλέπει την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Η εν λόγω στιγμή έλαβε χώρα στο 0-0 και 13 λεπτά μετά ο Άντερσεν άνοιξε το σκορ, διαμορφώνοντας επί της ουσίας το τελικό αποτέλεσμα. Πέρασε στα… ψιλά η φάση, αλλά η αλήθεια είναι πως πρόκειται για ακόμη μία στιγμή που η τεχνολογία και όσοι τη χειρίζονται, να μην έκαναν καλά τη δουλειά τους.