Έξι ματς, έξι Over 0,5 ημίχρονα: Η Αγγλία έγινε… Γερμανία, με Σίτι και Γιουνάιτεντ πίσω στο σκορ! (vids)

Γκολ σε όλη την Premier League μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα, με τις ομάδες του «Νησιού» να θυμίζουν… Bundesliga και να επιβεβαιώνουν το εν λόγω ποντάρισμα, όσων ανέμεναν αρκετά γκολ στο πρώτο μέρος. Πίσω στο σκορ η Μάντσεστερ Σίτι, το ίδιο και η Γιουνάιτεντ, κερδίζει χάρη στον Μπουκάγιο Σάκα η Άρσεναλ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η 7η αγωνιστική της Premier League, καθώς μετά τα επτά γκολ αθροιστικά που παρακολουθήσαμε στο ματς της Άστον Βίλα με την Έβερτον, έχουμε γκολ και στα έξι ματς που διεξάγονται στις 17:00 ώρα Ελλάδος, πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας.

Ποιες είναι οι εκπλήξεις στην εν λόγω περίπτωση; H μεγαλύτερη αφορά τη Γουλβς και το γεγονός πως προηγείται απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, με 1-0, χάρη στο… αυτογκόλ του Ντίας, έπειτα από απίθανη κούρσα του Νέτο.

Την ίδια ώρα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είδε την Κρίσταλ Πάλας να τη «σοκάρει» στο «Ολντ Τράφορντ», χάρη στο φοβερό γκολ του Άντερσεν στο 25ο λεπτό, για να γίνει το 1-0.

Η Άρσεναλ προς το παρόν, κάνει καλά τη δουλειά της, κόντρα στην Μπόρνμουθ, με τον Μπουκάγιο Σάκα να της δίνει προβάδισμα από νωρίς, έπειτα από δοκάρι σε κεφαλιά του Γκαμπριέλ Ζεσούς.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες αναμετρήσεις, η Λούτον προηγείται με 2-0 της Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ», σκοράροντας δις για πρώτη φορά στην ιστορία της σε ματς της Premier League.

Προηγείται η Νιούκαστλ της Μπέρνλι, χάρη σε γκολ του Αλμιρόν, έχει ανοίξει το σκορ και η Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο, κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.