Ο Τότι σκόραρε και… φέτος: Ένα ή δύο γκολ κάθε σεζόν, τώρα το έβαλε νωρίς! (vid)

Ένα γκολ κάθε σεζόν, μία φορά δύο στην ίδια αγωνιστική περίοδο, αλλά ανά 365 ημέρες, πάντα έχει γκολ. Και η παράδοση του Τότι της Γουλβς συνεχίζεται και φέτος!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκκίνησε την αναμέτρηση του Λιγκ Καπ η Γουλβς, η οποία προηγείται με 2-0 της Ίπσουιτς εκτός έδρας, στον 3ο γύρο του θεσμού, σε «μονό» φυσικά παιχνίδι.

Ο Χουάνγκ σκόραρε και πάλι, ανοίγοντας το σκορ για τους «λύκους» μόλις στο 4ο λεπτό, για να έρθει ο Τότι και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, με τη συμπλήρωση του ενός τετάρτου.

Το εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο που προκύπτει από την εν λόγω συνάντηση, είναι πως ο 24χρονος Πορτογάλος, σκοράρει πάντα, για τέσσερις συνεχόμενες σεζόν, τουλάχιστον ένα γκολ στην εκάστοτε αγωνιστική περίοδο.

Πρόκειται για μία παράδοση που κρατά από τη σεζόν 2019-20 και έκτοτε, ο Τότι έχει σημειώσει σε τέσσερις διαφορετικές σεζόν από ένα τέρμα και σε αυτήν του 2020-21, δύο αθροιστικά. Μένει να δούμε τι θα συμβεί φέτος, που… άνοιξε λογαριασμό νωρίς!