Ο Σάκα έπιασε πραγματικά… επίπεδα Τσάμπιονς Λιγκ

Ο Μπουκάγιο Σάκα άνοιξε το σκορ, ετοίμασε το δεύτερο γκολ της Άρσεναλ και η εικόνα που παρουσίασε στο πρώτο ημίχρονο με την Αϊντχόφεν το βράδυ της Τετάρτης τον έκανε τον… κύριο 100%.

Ο Άγγλος επιθετικός λάτρεψε κάθε λεπτό της συμμετοχής του στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων. Τόσο, που έγραψε στα social media πως ήταν μια βραδιά την οποία δεν θα ξεχάσει ποτέ.

Ο Σάκα άνοιξε το σκορ από νωρίς στο Λονδίνο και ετοίμασε με ωραίο γύρισμα το γκολ του Τροσάρ για το 2-0 της ομάδας του Αρτέτα προτού καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης με τους Ολλανδούς.

Ήταν εκπληκτικές οι επιδόσεις του κατέγραψε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, που έπιασε το 100% σε επιτυχημένες ντρίμπλες, σε ακρίβεια τελικών φάσεων με σουτ και σε ακρίβεια μακρινών μεταβιβάσεων γεμίζοντας προς την περιοχή της PSV!