«Εμφύλιος» στο Μάντσεστερ: Αποδοκίμασε τον Τεν Χαγκ το «Ολντ Τράφορντ», τρίτο γκολ η Μπράιτον! (vid)

Πολύ κακό το κλίμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Έρικ Τεν Χαγκ να αποδοκιμάζεται έντονα, όταν αποφάσισε να βγάλει τον Χόιλουντ για να περάσει στο ματς τον Άντονι Μαρσιάλ! Δέκα λεπτά μετά, η Μπράιτον κάνει το 3-0 με τον Ζοάο Πέδρο!

Το σκορ ήταν στο 2-0, η Μπράιτον φαίνεται πως πλησίαζε κοντά σε ένα μεγάλο «διπλό», ο κόσμος στο «Ολντ Τράφορντ» ήταν έξαλλος και ο Έρικ Τεν Χαγκ φρόντισε να κάνει το κλίμα ακόμη χειρότερο.

Και αυτό διότι ενώ η ομάδα του βρίσκεται πίσω στο σκορ και κυνηγάει έστω την ισοπαλία, αποφάσισε να περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου τον Χόιλουντ. Την θέση του πήρε ο Μαρσιάλ και αυτομάτως το γήπεδο «γιούχαρε» τον Ολλανδό για την επιλογή του!

Δέκα λεπτά μετά, στο 72', η Μπράιτον σκόραρε και πάλι, με υπέροχο πλασέ του Ζοάο Πέδρο!