Το highlight του Σκωτία – Αγγλία; Το τακουνάκι της… σεζόν από τον Φόντεν! (vid)

Νιώθει καλά, παίζει χωρίς άγχος, διαπρέπει με την εθνική Αγγλίας και προσφέρει θέαμα. Δείτε την απίθανη έμπνευση του Φιλ Φόντεν για τα «τρία Λιοντάρια», στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Σκωτία!

Μπορεί ο Φιλ Φόντεν να έχει σκοράρει με την εθνική Αγγλίας για έβδομη φορά στην καριέρα του και η ομάδα του να επικρατεί με 2-0 της Σκωτίας στο ημίχρονο, όμως η καλύτερη στιγμή του ματς ήρθε στο 6ο λεπτό.

Με το σκορ στη «λευκή» ισοπαλία, τα «τρία Λιοντάρια» πίεζαν και ο Άγγλος επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι έδειξε την κλάση του.

Πήρε την μπάλα κοντά στο κέντρο και τροφοδότησε με απίθανο τακουνάκι τον Κάιλ Γουόκερ, σε μία στιγμή που δεδομένα έγκειται στις κορυφαίες της… σεζόν, ακόμη και αν πρόκειται για φιλικό, με την φάση να μην καταλήγει καν σε ευκαιρία!