O 38χρονος Κριστιάνο συνεχίζει απτόητος και στην εθνική Πορτογαλίας, αλλά το Λουξεμβούργο... γλίτωσε

Παρών και με 90λεπτο στην “πλάτη” του ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο ματς της Πορτογαλίας το βράδυ της Παρασκευής απέναντι στην Σλοβακία, ωστόσο, μια κάρτα θα του στερήσει την ευκαιρία να συναντήσει την... αγαπημένη του αντίπαλο στην επόμενη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.

Ο σούπερ σταρ της Αλ Νασρ, όσο τον βαστούν τα πόδια του και το λέει η καρδιά του, θα φορά και θα τιμά τη φανέλα με το πορτογαλικό εθνόσημο.

Αυτό έκανε και το βράδυ της Παρασκευής όταν στο εκτός έδρας ματς με την Σλοβακία ηγήθηκε των συμπατριωτών του, παίρνοντας σημαντική νίκη με το τελικό 1-0 που διαμορφώθηκε με το ωραίο διαγώνιο σουτ του Μπρούνο Φερνάντες στο 43ο λεπτό.

Ο CR7 στα 38 του συνεχίζει ακάθετος σε συλλογικό επίπεδο, αλλά και αυτό των εθνικών ομάδων, ωστόσο, αντίκρισε κίτρινη κάρτα, πράγμα που τον καθιστά μη διαθέσιμο για το αμέσως επόμενο παιχνίδι των Πορτογάλων.

Αυτό είναι κόντρα στο αγαπημένο του Λουξεμβούργο, όπου έχει σκοράρει 11 φορές σε 11 συναντήσεις τους!