Αδιανόητα πράγματα: «Οι παίκτες της Φούλαμ αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα, μετά την υπόδειξη του VAR!»

Τρομερά παράπονα έφερε η απόφαση του VAR να κατοχυρώσει κανονικά το γκολ του Νέιθαν Άκε για τη Μάντσεστερ Σίτι, με τους παίκτες της Φούλαμ να αρνούνται για μερικά δευτερόλεπτα να κάνουν σέντρα στο ματς.

Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να επικράτησε με 5-1 της Φούλαμ εν τέλει, σημειώνοντας τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να καταγράφει χατ-τρικ, όμως η φάση του ματς έλαβε χώρα στο 49ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Νέιθαν Άκε μετουσιώνει σε γκολ την ασίστ του Φιλ Φόντεν, ο Ακάντζι παρεμβαίνει και κατά συνέπεια… συμμετέχει στη φάση, ακόμη και αν δεν έρχεται σε επαφή με την μπάλα, αλλά ο VAR δεν κάνει κάτι.

Το γκολ μετρά κανονικά και οι «πολίτες» προηγούνται με 2-1. Οι αντιδράσεις που ακολούθησαν δεν έχουν προηγούμενο… Ο Μάρκο Σίλβα δεν σταματούσε να φωνάζει και πολλοί παίκτες των φιλοξενούμενων φημολογείται πως έλεγαν στον διαιτητή ότι δεν θέλουν να συνεχίσουν το ματς!