Για αυτό ο Πίκφορντ είναι ο κορυφαίος Άγγλος τερματοφύλακας: «Τι έχει βγάλει;» (vid)

Απίθανη απόκρουση του Τζόρνταν Πίκφορντ για να διατηρηθεί το 2-2 για την Έβερτον απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Δέχθηκε τα συγχαρητήρια μέχρι και από τον… ΜακΜπέρνι, τον οποίο σταμάτησε δύο φορές!

Δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια αυτό που έχει κάνει ο Τζόρνταν Πίκφορντ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, προκειμένου να διατηρήσει το 2-2 για τα «ζαχαρωτά» απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Η γηπεδούχος είχε κόρνερ, το οποίο κέρδισε ο Τζορτζ Μπάλντοκ και από τη στατική φάση, προέκυψε μία εξαιρετική κεφαλιά του ΜακΜπέρνι.

Ο Πίκφορντ απέκρουσε και η μπάλα πήγε στο δοκάρι, με τον φορ της Σέφιλντ να πραγματοποιεί και δεύτερη τελική προσπάθεια και τον Άγγλο να αποκρούει με το… κεφάλι.

Απίθανη επέμβαση, τρανή απόδειξη για ποιον λόγο αποτελεί τον κορυφαίο της χώρας του και τον βασικό γκολκίπερ των «τριών Λιονταριών»!