«Καταρρέει» σε 5’ η Λίβερπουλ: Ο Άρνολντ χάρισε το προβάδισμα στη Νιούκαστλ και ο Φαν Ντάικ αποβάλλεται! (vids)

Μεγάλο λάθος του Αλεξάντερ Άρνολντ και προβάδισμα για τη Νιούκαστλ απέναντι στη Λίβερπουλ με τον Γκόρντον. Πέντε λεπτά μετά, έχουμε αποβολή του Φαν Ντάικ!

Δεν εξελίσσεται καλά το ματς του «Σεντ Τζέιμς Παρκ» για τον Αλεξάντερ Άρνολντ, με τη Νιούκαστλ να παίρνει το προβάδισμα απέναντι στη Λίβερπουλ, χάρη σε γκολ του Άντονι Γκόρντον.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Άρνολντ έχασε το κοντρόλ και ο Γκόρντον το εκμεταλλεύτηκε πλήρως, προκειμένου να λάβει χώρα το 1-0 στο 25ο λεπτό.

Τρία λεπτά μετά, ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα, με τη Λίβερπουλ να έχει παράπονα από τον VAR, καθώς ο Ολλανδός δεν είχε καν παρατηρηθεί νωρίτερα!