Τα κατάφερε η Άρσεναλ: Το πρώτο πέναλτι του Έντεγκααρντ μετά από πέντε χρόνια είναι εύστοχο! (vid)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας η Άρσεναλ, που προηγείται με πέναλτι του Μαρτίν Έντεγκααρντ από το 52ο λεπτό.

Ιδανικά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας η Άρσεναλ, η οποία προηγείται στο «Σέλχαρστ Παρκ» από το 52ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Μαρτίν Έντεγκααρντ.

Ο Έντι Ενκέτια κέρδισε το πέναλτι, μετά από γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Γκάμπριελ Μαρτινέλι, ο Νορβηγός ανέλαβε την εκτέλεση και το πρώτο εκτός έδρας γκολ των «κανονιέρηδων», είναι γεγονός.

Πρόκειται μάλιστα μόλις για το δεύτερο πέναλτι στην καριέρα του και για το «παρθενικό» στο «Νησί». Πότε ήταν το προηγούμενο; Προ πενταετίας, τη σεζόν 2018-19, με τη φανέλα της Φίτεσε, στο νικητήριο 6-1 επί της Ντε Γκράαφσαπ.