Δείτε τον Γιαννούλη: Η απίθανη «κούρσα» για το 4-3 της Νόριτς, πριν το… σοκ της ισοφάρισης! (vid)

«Τρελό» ματς, πολύ μεγάλη εμφάνιση της Νόριτς και τελικό αποτέλεσμα το 4-4 με τη Σαουθάμπτον, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να είναι και πάλι εκ των κορυφαίων της.

Είναι προφανές πως ο Δημήτρης Γιαννούλης βρίσκεται σε εκπληκτική κατάσταση, μετά την πρεμιέρα της Championship και τη νίκη με ανατροπή της Νόριτς επί της Χαλ, χάρη στο γκολ του Ίντα στο φινάλε.

Ωστόσο, το εν λόγω συμπέρασμα επιβεβαιώθηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην εξόρμηση στο «Σεντ Μέρις». Σε μία έδρα που η Νόριτς δεν έχει επικρατήσει από το 2008, έχοντας πανηγυρίσει μόλις δύο «διπλά» στην ιστορία της από το 1990 και μετά, αμφότερα με 1-0.

Ούτε τώρα όμως «έσπασε» η παράδοση, παρότι η συμμετοχή του Έλληνα μπακ για το φαινομενικά, νικηφόρο… 4-3 ήταν τεράστια. Απίθανη προσπάθεια στο 85ο λεπτό, τρομερή κούρσα, σέντρα δίχως αποδέκτη και γκολ από τον Φάσναχτ

Ούτε αυτό αρκούσε όμως στο σύνολο του Ντέιβιντ Βάγκνερ, που ισοφαρίστηκε στο 96ο λεπτό και δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο, παρότι προηγήθηκε τρεις φορές!