Αποθέωση Γιαννούλη από τους φίλους της Νόριτς: «Με τον δικό μας Έλληνα, θα γυρίσουμε στην Premier League!»

Την εκπληκτική εμφάνιση του Δημήτρη Γιαννούλη στο ματς της πρεμιέρας της Championship κόντρα στη Χαλ, εκθείασαν οι φίλοι της Νόριτς.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη νέα αγωνιστική περίοδο της Championship  η Νόριτς, η οποία επικράτησε με ανατροπή της Χαλ, με 2-1, σκοράροντας δις στην τελευταία φάση κάθε ημιχρόνου.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης κατέγραψε την ασίστ για το γκολ της ισοφάρισης, ήταν εξαιρετικός σε όλη τη διάρκεια του ματς και έγινε μόλις ο 3ος Έλληνας που έχει αγωνιστεί στην Premier League και συμμετέχει σε γκολ, στην 1η αγωνιστική αγγλικής πρεμιέρας.

Από εκεί και πέρα, την εκπληκτική του παρουσία εκθείασαν οι φίλοι της Νόριτς, οι οποίοι αφού του έδωσαν συγχαρητήρια στο Twitter, τον χαρακτήρισαν ως τον «δικό» τους Έλληνα, επισημαίνοντας πως αν συνεχίσει έτσι, θα επιστρέψουν στην Premier League ως πρωταθλητές.

Δείτε την αποθέωση του πρώην αριστερού μπακ του ΠΑΟΚ, από τους οπαδούς της Νόριτς: